תקשורת מיטבית באפליקציית whatsapp

הורים יקרים,

הקדמה הטכנולוגית שאנו וילדינו חשופים אליה כיום, מאפשרת יתרונות רבים אך טומנת בחובה חסרונות לא מבוטלים ואף סכנות.

כידוע, אפליקציית הwhatsapp  משמשת להעברת הודעות, תמונות, קבצי וידיאו ושמע לכל טלפון חכם, המצוי בידי רוב הילדים ורובם ככולם עושים שימוש באפליקציה פופולארית זו.

בעודנו מחנכים לאינטרנט בטוח בכל ערוץ אפשרי, פונים התלמידים לערוץ התקשורת המיידי והזמין בטלפון החכם המצוי בידיהם ועושים בו שימוש חופשי, הולך וגדל- כמעט ללא השגחה ופיקוח של מבוגרים, וזאת בשל העובדה שהוא מנוהל ממכשיר הטלפון הפרטי של כל ילד.

אנו נחשפים בתקשורת לאירועים פוגעניים המתקיימים בחסות הwhatsapp, אירועים של העלבות והחרמות, קטעי שמע או תמונות לא ראויות שהילדים מרשים לעצמם לשלוח האחד לשני. הנזק שעלול להיגרם לתלמידים הוא לעיתים בלתי הפיך, שכל כל תוכן- בלתי ראוי ככל שיהיה, מתפרסם באופן מידי ומופץ לעיני כל.

כבית ספר המקדם תקשורת מיטבית, חשוב לנו לייצר תרבות של שיח פתוח ומכבד ולמנוע עד כמה שניתן פגיעות בקהלים השונים.

בבית הספר אנו נדרשים להתמודד עם תופעה זו ההולכת ומתרחבת, וממשיכים לעשות ככל שביכולתנו על מנת לטפל באופן מקצועי ומושכל בכל תופעה המובאת לפתחנו. עם זאת חשוב לנו לציין כי הפקוח והשליטה על הטלפונים החכמים נמצאת בידיכם ההורים, גם בשל העובדה שהשימוש בטלפונים נעשה ברובו בשעות אחר הצהריים והערב.

כחלק מיצירת מוגנות לתלמידים וטיפוח אקלים מיטבי נכתבה בבית הספר אמנה בנושא תקשורת ניאותה ברשתות החברתיות.

תהליך כתיבת האמנה נעשה בשיתוף נציגי ההורים, צוות המורים, מועצת תלמידים בהנחיית יועצות ביה"ס. נודה על שיתוף הפעולה שלכם ביישומו.

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות